Producenci
JAK ODPOWIEDNIO DOBRAĆ SZELKI DLA PSA? 0
JAK ODPOWIEDNIO DOBRAĆ SZELKI DLA PSA?

Szelki dla psa zamiast obroży?

Tak naprawdę zarówno obroże jak i szelki mają swoje minusy i plusy. Dobrze dobrany sprzęt spacerowy jest gwarancją komfortu waszego pupila.
Ale dzisiaj skupimy się na szelkach.

Jakie szelki wybrać?

Wybór jest ogromny przez co zaczynamy się zastanawiać, porównywać, analizować, które szelki będą odpowiednie akurat dla naszego pupila.
Istnieją różne modele i warto zapoznać się z ich różnicami przed zakupem:

 

 

  • SZELKI TYPU GUARD - składają się z dwóch pętli. Jedna oplata szyję psa, a druga klatkę piersiową. Nie ograniczają ruchów zwierzaka, a kręgosłup nie jest obciążony. Posiadają zapięcie od góry, przez co przenoszą duże siły na nasze barki i nadgarstki.

 

guardy

guardy

→ SZELKI DLA PSA LONDON VARIO RAPID

SZELKI

→ SZELKI DLA PSA AALBORG ZE SKÓRY BYDLĘCEJ

  • SZELKI TYPU EASY-WALK - zbudowane z dwóch pasków, z których jeden przechodzi przez klatkę piersiową i grzbiet, a drugi przez przedpiersie. Oba paski łączą się ze sobą. Posiadają zapięcie na smycz umiejscowione na klatce piersiowej. Gdy pies mocno pociągnie, to dzięki temu rozwiązaniu sam się wyhamowuje i zostaje obrócony w naszą stronę. Zdadzą egzamin w przypadku osób, które chcą pracować nad chodzeniem na luźnej smyczy.
  • SZELKI TYPU STEP-IN - bardzo wygodne w zakładaniu. Przekłada się przez nie przednie nogi psa i spina końce szelek na jego grzbiecie. Idealne dla mniejszych psów, natomiast u większych mogą obciążać ich kręgosłup.

 

pies

step in

 SZELKI DLA PSA HILO COMFORT

STRZAŁKA

→  SZELKI DLA PSA ECCO SPORT VARIO QUICK

 

Jak prawidłowo dobrać szelki?

Szelki dla psa powinny być dopasowane, ale nie za ciasne. Powinny nam się zmieścić dwa palce między szelkami, a psem (tylko dwa!). Jeżeli szelki będą za luźne to pies może z nich po prostu wyjść lub boleśnie się poobcierać.

Zebranie odpowiednich pomiarów naszego psa wcale nie jest takie trudne. To, czego potrzebujesz to zmierzenie obwodu klatki piersiowej, zmierzenie szyi, odległości od obwodu klatki piersiowej do obwodu szyi oraz odległości od linii obwodu klatki piersiowej w najszerszym miejscu przedpiersia. Ewentualne luzy poprawisz za pomocą regulacji.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl